Chrastavské slavnosti po dvouleté pauze opět ovládly město

13.06.2022

První červnový víkend tradičně patří Chrastavským slavnostem. Po dvou letech covidové pauzy byla očekávání pořadatelů i návštěvníků veliká. Kdo přišel, určitě nelitoval. Počasí vyšlo na jedničku a bohatý program uspokojil každého.

Páteční program odstartoval už v 16 hodin akcemi pro děti. Sokol Chrastava připravil na náměstí dětské soutěže a v klubovně oddílu Perseus mohly děti tvořit a vyrábět nejrůznější předměty. V kostele sv. Vavřince vpodvečer zazněl koncert, kterého se účastnilo vedení města a delegace partnerských měst. Na náměstí mezitím vystoupil písničkář Voxel. Po něm už prostor před pódiem zaplnili příznivci tvrdší muziky, kteří dorazili na koncert kapel R+ Members Club a Doga.

V sobotu bylo po celém městě živo už od samého rána. V hale Spartaku proběhl turnaj v kolové, další zápolení, tentokrát nohejbalové, probíhalo hned vedle na sousedních kurtech. Pro veřejnost měla otevřeno i kuželna nebo sportovní střelnice. Výstavu drobného zvířectva nabídli ve svém areálu chovatelé. Pro děti bylo v kině připravené pohádkové představení, a kdo měl zájem, mohl se cestou z pohádky zastavit v klubu Tvořílek na dětské kreativní dílny. Hudební program na náměstí zahájila už dopoledne kapela Nonstop, kterou vystřídaly skladby Vladimíra Mišíka v podání skupiny 20 deka duše. V odpoledním programu se představila mladá talentovaná zpěvačka Luisa Jírová ze sousedního Hrádku nad Nisou a hard-rocková kapela Archa z Liberce. Poté vystoupil Ivan Hlas trio. Pauzy mezi jednotlivými kapelami vyplnily prezentace dětí z tělovýchovné jednoty Sokol nebo malých hasičů, ukázky výcviku služebních psů a soutěže pro děti. Kdo si potřeboval oddechnout od ruchu na náměstí, mohl zajít do zahrady Bételu nebo na posezení u hudby před hasičskou zbrojnicí. Pohodová atmosféra vládla i u Fuhrichova domu. Tady v rámci Festivalu muzejních nocí pořadatelé připravili komentované prohlídky, výstavu prací kroužku šití a posezení u ohýnku s opékáním buřtů a muzikou. Vyvrcholením sobotního programu bylo skvělé vystoupení české lady soul Marie Rottrové. Její koncert sledovalo zcela zaplněné náměstí. Večer uzavřela skupina Retro Live! - The RockSet s hity 60. - 80. let a následný velkolepý ohňostroj.

Neděle bývá už tradičně klidnější. Oddíl orientačního běhu si pro zájemce připravil několik tras na vyzkoušení této zajímavé disciplíny. Na pódiu vystoupila romská skupina Bengale Manusha a také cimbálová muzika Dušana Kotlára. Zajímavým zpestřením bylo vystoupení chrastavských seniorů, kteří pod vedením Jany Eichlerové nacvičili a předvedli skladbu s vějíři. Na samý závěr slavností zazpíval Jakub Smolík, který potěšil své fanoušky i autogramiádou a společným focením. V průběhu slavností zájemci mohli také navštívit sklepení v městském muzeu, muzeum hasičské techniky nebo věž radnice. O všechny prohlídky byl nebývalý zájem. Stejně tak o obří vyhlídkové kolo, které v Chrastavě bylo k vidění vůbec poprvé.

25. ročník Chrastavských slavností navázal na předchozí úspěšné ročníky a pořadatelé už teď začínají chystat program na příští rok. Budeme se na vás těšit v termínu 2. - 4. června 2023.


Výherní kupony:

Tištěné programy slavností měly číslované kupony, které byly v průběhu akce několikrát slosovány. Nevyzvednuté ceny je možné do konce července vyzvednout v infocentru na náměstí.

Čísla výherních kuponů: 000 020, 000 049, 000 064, 000 199, 000 224, 000 231, 000 267, 000 276, 000 336, 000 382, 000 387, 000 467