Chrastavské slavnosti 2023

13.06.2023

Událost roku – Chrastavské slavnosti 2023 – odstartovaly v pátek 2. června odpoledne. Tradiční třídenní svátek setkávání, zábavy, kultury a sportu byl protkán bohatým programem. 

Pátek

Začátek slavností byl věnován dětem – na náměstí pro ně bylo přichystáno zábavné odpoledne.

Páteční program pokračoval koncerty, kouzly a nechyběl ani varhanní koncert v kostele svatého Vavřince, kde slavnosti oficiálně zahájil starosta Chrastavy Michael Canov.

Dominantou Chrastavy se po dobu slavností stal přes třicet metrů vysoký kolotoč. Pouť s dalšími atrakcemi byla dětem i dospělým k dispozici u sportovní haly.

Sobota

Sobotní program odstartovala výstava drobného zvířectva v prostorách chovatelského svazu… A když jsme u těch zvířat, zmiňme i ukázky dravců u Führichova domu a výcviku psů na náměstí.

Následovaly sportovní turnaje a ukázky chrastavských spolků, prezentovali se kuželkáři, nohejbalisté, střelci, kolová…

A víte, že Chrastava má ve svých řadách jednoho z nejlepších hasičů na světě? Je jím Jan Pipiš, kterému město předalo ocenění.

Také během soboty na návštěvníky čekala celá řada hudebních vystoupení, od chrastavských dětských souborů až po hvězdy jako je Ondřej Hejma se Žlutým psem nebo Aneta Langerová.

Neděle

Neděle začala orientačním během, který si mohl vyzkoušet úplně každý, a to pěšky, na kole nebo s kočárkem.

Do kina si děti mohly zajít na další pohádku a k obědu zahrála na náměstí dechovka Jablonečanka, zatančili senioři v čele s lektorkou Janou Eichlerovou.

Během slavností byly návštěvníkům zdarma přístupné: radniční věž, městské muzeum, chrastavské sklepení, hasičské muzeum, Führichův dům, koupaliště a další místa. Také tady všude probíhaly akce sbližující nejen Chrastaváky. Město po celou dobu konání Chrastavských slavností lemovaly stánky s občerstvením a převážně ručně vyrobeným zbožím.

Fotogalerie zde: https://eu.zonerama.com/MestoChrastava/Album/9893438#check-duplicates